top of page
tło www.png

NIETRZASK

PL

Nietrzask powstał w 2014 roku w Toruniu, gdy trójka przyjaciół, inspirowana amerykańskim folkiem, bluesem i country, postanowiła przenieść zawartą w tych gatunkach wrażliwość na ludzką krzywdę, na polski, małomiasteczkowy grunt. Z czasem zespół rozrósł się do pięcioosobowego składu. Zmienił się również charakter muzyki, coraz częściej zapuszczający się w rejony rockowe i post-punkowe. Nie zmieniło się natomiast społeczne zaangażowanie kapeli, jej poczucie humoru i autoironia.

Być może właśnie ta bezpretensjonalność sprawiła, iż Nietrzask zdobył serca publiczności na trasie Męskiego Grania, wystąpił na dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock a wszystkie koncerty zespołu charakteryzuje bezpośrednia, bliska relacja z publicznością.

 

Formacja ma na swoim koncie trzy płyty. Ostatni album pt. "SZYBKO!" ukazał się 14 października 2022 roku. Płyta opowiada o Polsce ostatnich lat. O recesji, o buncie, o walce o prawa mniejszości, o stracie i o przemijaniu. Pod względem muzycznym "SZYBKO!" to sztafeta po dekadach i gatunkach; od rocka lat 80-tych, przez grunge, alternatywę i akustyczny indie-folk

Nietrzask to:

Mikołaj Niezgoda (gitara elektryczna, akustyczna, piano),

Łukasz Trzaska (perkusja),

Grzegorz Bojanowski (bas, piano).

Robert Przybyła (gitara elektryczna),

Andrzej Kilanowski (wokal, gitara akustyczna, teksty)

Chałtcore: O nas
00:00 / 01:04
00:00 / 01:04
00:00 / 01:04
bottom of page