preloader
BANGARANG 4
30.06-01.07.2023 r.

Miłośnicy brzmień rocka i ciężkiego metalu zgromadzili się w dniach 30 czerwca i 1 lipca 2023 roku na imprezie, która obiegła nazwą „BANGARANG 4”. Festiwal, który odbył się na malowniczym terenie pośród wysokiej kukurydzy w Chwałkowie obok miasta Krobia, przyciągnął tłumy zafascynowanych fanów, gotowych na ekstremalne doznania muzyczne
i niezapomniane przeżycia.

Organizatorzy postawili na różnorodność muzyczną, łącząc mocne brzmienia rocka i ciężkiego metalu. Dwa dni wyjątkowych koncertów, pełnych energii i niepowtarzalnych momentów, pozostawiły niezapomniane wrażenia w sercach wszystkich uczestników.

Dzień Pierwszy: Wibracje Rockowego Eklektyzmu

Pierwszy dzień festiwalu był pełen różnorodności muzycznych gatunków. Na scenie pojawiły się zespoły reprezentujące szeroki zakres stylów, od klasycznego rocka po nowoczesny metal. Artystyczne występy, energetyczne solówki i niepowtarzalne połączenia dźwięków przyciągały uwagę publiczności, sprawiając,
że każdy znalazł coś dla siebie.

Jeden z najbardziej wyczekiwanych występów tego dnia to bez wątpienia koncert zespołu „KLANGOR”, który wzbudził falę entuzjazmu wśród fanów ciężkich brzmień.

Dzień Drugi: Wstrząsająca Moc Vadera

Drugiego dnia festiwalu atmosfera nabrała jeszcze większego napięcia, a powód był jeden – zespół „VADER”. Grupa, będąca legendą polskiego death metalu, przywiozła ze sobą ciężkie riffy, demoniczne wokale i mroczne teksty, które wstrząsnęły publicznością do fundamentów.

Zaczęło się od od przywitania Piotra „PETERA” Wiwczarek czyli leadera zespołu słowami „Witajcie Dzieci Kukurydzy”, które na pewno przeszło do historii BANGARANG. Następnie zaczęli od pierwszych dźwięków, które jak burza przeszły przez tłum. Fanatycy metalu, odgłosy wydobywające się z głośników
w połączeniu z dynamicznym show scenicznym, wprowadziły wszystkich w niezwykły trans. „VADER” dostarczył energii, której doświadcza się rzadko – połączenie muzycznego kunsztu, intensywności dźwięków i charyzmatycznego stage presence.

Koncert wieczoru drugiego dnia był prawdziwym triumfem dla zespołu, który zagrał zarówno swoje klasyczne hity, jak i utwory z najnowszego albumu. Publiczność była jak jeden organizm, reagując na każdy dźwięk, podskakując w unisonie z potężnymi uderzeniami perkusji.

Podsumowanie Niezapomnianego Wydarzenia

Festiwal „BANGARANG 4” z pewnością zapisze się w historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku. Od różnorodności stylów
w pierwszym dniu po potężną siłę „VADER” w drugim, festiwal ten dostarczył niezapomnianych chwil dla wszystkich obecnych.

Organizatorzy zadbali o każdy detal, tworząc atmosferę pełną pasji oraz oddania dla muzyki rockowej i metalowej przez zadbanie w jeszcze lepszy wygląd festiwalu oraz zapewnienie w większą wygodę dla uczestników np. większa i wygodniejsza strefa gastronomiczna, więcej atrakcji tj. rozbudowana strefa tatuażu. Publiczność także dopisała, ponieważ przez dwa dni festiwalu przewinęło się około 1300 osób.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję „BANGARANG”, gotowi na kolejną dawkę muzycznej ekstazy.

Mogę śmiało powiedzieć, także w imieniu Stowarzyszenia Dżentelmeni Metalu, że 4 edycja BANGARANG” przyniosła nam mnóstwo nowych i pozytywnych doświadczeń.
Stanęliśmy na wysokości zadania! Mamy coraz większe doświadczenie pod względem technicznym oraz w tworzeniu wszystkich stref, dlatego szybko

i sprawnie zbudowaliśmy cały festiwal.
Jeżeli chodzi o frekwencję to byliśmy przygotowani na większą ilość ludzi, ale jesteśmy zadowoleni. Cieszy Nas to, że z roku na Rok uczestników jest więcej a Ci, którzy byli zawsze wracają.
Myślę, że każdy organizator masowych wydarzeń marzy by gościć u siebie jak największą ilość uczestników, bo to dla ludzi właśnie i z myślą o nich tworzy się Festiwale.
Jeżeli chodzi o scenę to pod względem technicznym wszystko grało, nie było żadnych opóźnień czy problemów.
Jako Prezes Stowarzyszenia oraz organizator mogę śmiało powiedzieć, że bardzo jestem zadowolony z Bangarang 4. Ta edycja pokazała jak wiele nowych pomysłów możemy zastosować i jakich dokonać zmian, by ulepszyć i rozwijać to co i tak już fajnie działa.
Myślę, że kolejna 5 edycja będzie jeszcze ciekawsza. W większym stopniu stawiamy na media oraz reklamę, ponieważ chcemy trafić do jak najszerszej liczby odbiorców i tym samym przyciągnąć całe pokolenia festiwalowiczów. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby każdy z nich mógł z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to fajne, ciekawe miejsce i że warto tu wracać, a w kalendarzu będą rezerwować swój czas na kolejne edycje.
Festiwal Bangarang to nie tylko świetna Muzyka i fajna zabawa, to również dobra energia, która łączy ludzi … Wielkie Festiwalowe Święto w naszym małym Chwałkowie, w polu kukurydzy.

Łukasz Wojtkowiak – Organizator

Galeria zdjęć

Zagrali:

To top