preloader

Aktualności

DOOMAS na BANGARANG 5

Doomas na Bangarang 5 -To dopiero będzie uczta!

Doomas to zespół pochodzący ze Słowacji, tworzący muzykę określaną mianem Melodic Dark Doom Metal. Początki sięgają 2006 roku kiedy to Peter Betko przy pomocy muzyków zespołu ANIMA i SAPIENS skompletował pierwszy skład Doomas. Po trzech miesiącach pracy ukazał się nowy materiał promocyjny zatytułowany Lost Angels. Zespół spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony fanów, co zachęciło ich do dalszego tworzenia nowego materiału. Po 2 latach istnienia nastąpiła pierwsza osobista zmiana, gdyż Gitarzysta Tomas opuścił zespół. Na stanowisku obsadzony został Piotr Kacian . Zespół zaprosił także śpiewaczkę operową Befannę i rozpoczęły się nagrania nowej płyty Seven Sins. Doomas zagrał wiele koncertów w Europie. Byli także częścią małej trasy koncertowej ze słowackim zespołem metalowym GALADRIEL w Rumunii. Pomimo tego, że Trasa była udana, Doomas opuścili gitarzysta i perkusista. W ich miejsce wskoczył Gitarzysta Michał Siska, który sprowadził do zespołu bardzo utalentowanego gitarzystę Martina „Kalmi” Kalmancai (Unmourned). Wydarzenia te miały ogromny wpływ na rozwój muzyczny zespołu. Skład ponownie uzupełnił nowy perkusista Mito Scholz i klawiszowiec Michaela (Hecate) oraz śpiewaczka operowa Befanna. Koncerty w Europie wspierające album Seven Sins w obecnym składzie trwały do roku 2010/2011r. Po tym okresie zespół czekał nowe zmiany personalne. Jedynymi członkami zostali wówczas Peter Betko i Martin Kalmi Kalmancai.

Doomas wsparł również koncert potężnej Eluveitie w Koszycach. Koncert ten dopiero w duecie spotkał się z pozytywnym odzewem i zespół kontynuował istnienie w tymże składzie z perkusją automatyczną. Doomas świetnie sobie radził i kształtował swoje charakterystyczne brzmienie. Punktem zwrotnym dla zespołu było dołączenie w 2012 roku nowego perkusisty Erika Sabo. Jednak to nie jedyne zmiany. Ze względu na ograniczenia czasowe zespół opuścił klawiszowiec Michael. Po wielu koncertach w Europie, w 2015 r nastąpiło wydanie nowego albumu La Muerte pod szyldem Gothoom Productions, nad którym prace trwały przeszło 2 lata. Zespół nakręcił także swój pierwszy w historii istnienia teledysk do piosenki Forlorn z albumu La Muerte. Co ciekawe część krytyków określiła go jako kontrowersyjny, ale wśród fanów zyskał pozytywne opinie. W zespole nastąpiły kolejne zmiany, otóż opuśił go Mario Turis a dołączył Tomasz „Wigo” Gajda, który jednak po roku czasu zdecydował się zakończyć swoją współpracę . Informacja o tym, że zwolniło się miejsce w zespole opublikowana została publicznie i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Spośród wielu świetnych kandydatów wybrany został Norbert Bajzat (ex Renaissense).
I tak z pełną mocą Doomas kontynuował występy na żywo w Holandii, Niemczech, Anglii, Austrii i Irlandii.

Najnowszy KLIP!

Doomas posiada na swym koncie kilka świetnych albumów oraz koncertują w najróżniejszych zakątkach Świata. Swoją twórczość i niesamowite mocne brzmienie zaprezentują także na Bangarang 5! Toż to kukurydza będzie się trząść drodzy Państwo … a my lubimy wstrząsnąć emocjami – dobrymi i niezapomnianymi!

To top