preloader

Aktualności

OFFENSYWA na BANGARANG 5

OFFENSYWA to młody, szczeciński zespół grający energetyczny i melodyjny punk rock.

Kapela powstała w 2006 roku, pod szyldem NO FUTURE.

Aktualnie, od początku 2012 roku występuje pod nową nazwą OFFENSYWA w skład której wchodzą:
Krzysztof Borkowski – śpiew, gitara rytmiczna;
Przemysław Borkowski – gitara basowa, chórki, teksty;
Jakub Adamus – perkusja.


Zespół ma na swoim koncie występy na największych polskich Festiwalach.
Na Najpiękniejszym- Przystanku Woodstock pojawili się 4 razy.


W 2013 roku zagrali na dużej scenie podczas XIX Przystanku Woodstock. Wystąpili wtedy jako Laureaci Eliminacji do Przystanku Woodstock, organizowanych przez fundację WOŚP oraz Fabrykę Zespołów.


Wystąpili jeszcze w 2012 roku – podczas koncertu z okazji 25-lecia zespołu Farben Lehre a także w 2014 i 2019 roku na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny.


Kapela brała również udział w finale Festiwalu Młodych Talentów „Gramy 2008”, organizowanym Przez Polskie Radio Szczecin, a także grała na festiwalu ,,Rykowisko 2008”, gdzie zdobyła nagrodę publiczności. Zagrali niezliczoną ilość koncertów na terenie całego kraju u boku gwiazd światowego formatu.

W sierpniu 2012 roku, nakładem wrocławskiej firmy Lou&Rocked Boys, ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Jest jak jest”, który zawiera 13 autorskich kompozycji, utrzymanych w stylistyce melodyjnego punk rocka.

Kolejny album powstał w 2015 roku i wyszedł spod skrzydeł tegoż samego wydawnictwa Lou&Rocked Boys o tytule ,, Zwycięstwa smak”. Aż w końcu po 8 latach wydawniczej przerwy powracają z trzecim albumem – ,,Life Won’t Wait”.


Wszystkie autorskie teksty pisane są w języku polskim, co zdecydowanie wyróżnia band na krajowym podwórku, gdzie w nurcie neopunkowym dominuje przekaz anglojęzyczny. Podczas swoich koncertów szczecińska grupa zdecydowanie stawia na żywiołowość, dobrą zabawę, konkretne treści oraz solidne brzmienie. Na żywo, oprócz własnych kompozycji wykonują również covery z repertuaru amerykańskich potentatów, takich jak Ramones, Green Day czy Rancid.


Szczecińska OFFENSYWA to niesamowita energia na polskiej scenie, powiew świeżości oraz esencja młodości w czystej formie, bez cwaniactwa, oportunizmu i gwiazdorskich zapędów. Dumnie i pewnie podążają do przodu, nie oglądając się na innych.


… za to my chcemy oglądać się nie tylko za Nimi, ale także za majestatyczną energią w iście łobuzersko-przyjacielskim wydaniu. Ich po prostu chce się słuchać, oglądać i grać!

A zatem brać i głosić nowiny, niech się niesie dobre słowo – OFFENSYWA w Naszym Polu kukurydzy na Bangarang 5 Festiwal!

Posłuchaj ich!

To top